2009 m. rugpjūčio 28 d., penktadienis

KINIJA/ DIM SUMAI
Prašau susipažinti su naujuoju mūsų namų gyventoju - kinišku bambukiniu stymeriu (garų puodu). Mažulis atkeliavo kartu su manimi iš tolimosios Kinijos. Labai seniai apie jį svajojau ir štai pagaliau mes kartu:) Net negaliu paaiškinti savo užsispyrimo turėti būtent senovinę šio stebuklo versiją ir atkaklumo jo beieškant. Nors Pekino ir Šanchajaus gatvės pilnos garuojančių bambukinių stymerių, kuriuose gaminami įvairiausi skanėstai, patikėkit, būtent bambukinę versiją rasti nebuvo lengva. Supermarketų lentynos nukrautos moderniais garpuodžiais, tad paieškos persikelia į mažulytes krautuvėles ir sausakimšus turgelius. Rankose turiu lapelį su kiniškais rašmenimis parašytais žodžiais "bambukinis stymeris", kurį kaišioju kiekvienam pardavėjui po nosimi. Tie keistai šypteli ir purto galvą. Kyla įtarimas, kad hostelio registratorė ką šmaikštaus galėjo prirašyti. Vistik paieškos baigiasi sėkmingai išskirtinai vietiniams skirtame univermage, kur po smagių derybų mainais į 50 juanių (apie 17 litų) laikau rankose tikrų tikriausią bambukinį stymeriuką:))) Panaudodama kulinariniuose kursuose Yangshuo gautas žinias gaminu dim sumus - garintus koldūniukus su faršo įdaru. Anot Wikipedijos, dim sum pažodžiui reiškia "dalelė širdies". Tai lengvi užkandžiai, patiekiami garintuvuose ar mažose lėkštelėse prie kiniškos arbatos. Ach gi ir dar malonus siurprizas - Ozo Prisma parduoda wontonų tešlos lapelius, todėl gardūs kiniški pietūs ant stalo gali atsirasti akimirksniu. Beje, manau, kad įprastas garų puodas šiam patiekalui irgi tiktų. Taigi, receptas.

Jums prireiks:

5 lapelių wonton tešlos
100 gramų riebesnio kiaulienos faršo (kad įdaras būtų sultingesnis)
1 kiaušinio
30 gramų kiniškų juodųjų grybų, išmirkytų
20 gramų morkos
1 skiltelės česnako
4 svogūnų laiškų
1/4 šaukštelio baltųjų pipirų
1 šaukštelio druskos
1 šaukštelio austrių padažo
1 šaukšto krakmolo + 2 šaukštų vandens

Į virtuvinį kombainą dedame visus ingredientus, išskyrus tešlą ir krakmolą su vandeniu, ir labai smulkiai susmulkiname iki tirštos vientisos pastos.
Krakmolą išmaišome su vandeniu ir pilame į pastą. Dar kartą gerai išsukame.
Gautą įdarą išdalijame į 5 lygias dalis.
Į kiekvieną wontono lapelį dedame įdarą ir kruopščiai užspaudžiame padrėkintus kraštus.
Suformuotus koldūniukus dedame į aliejumi pateptą ar kepimo popieriumi arba kopūsto lapu užtiestą stymerį. Uždengiame dangčiu.
Paprastame puode užverdame daug vandens, dedame ant puodo stymerį ir gariname 10-15 minučių.
Viskas, skanaus!
Pss, labai gardu su acto ir sojos arba saldžiųjų čili padažu.


7 komentarai:

Dovilė rašė...

Irgi kažkada nusižiūrėjau vieną kiniškų koldūnų receptą. Bet truputį pasukusi galvą, kur gauti wonton tešlos, pasidėjau receptą į archyvą. Tai dabar labai tikiuosi, kad atsakysi į tą mano klausimą - kur Vilniuje galima įsigyti wonton tešlos? :)

ktnl rašė...

Siūlau įdėmiai apžiūrėti Ozo prekybos centre esančios Prisma parduotuvės šaldytų tešlų lentyną. Aš ten radau:) Anot nepatvirtintų gandų kažkur Ozo antram aukšte ir stymerius parduoda, reiks nueit patikrinti. O kursuose davė paprastą tešlos receptą garintiems koldūnams - sumaišome 200 g miltų su 50 g vandens, paliekame 2-3 valandoms, tada labai plonai iškočiojame.

Dovilė rašė...

Super :) Ačiū.

Irma rašė...

Oo.. pagaliau wonton ir Lietuvoje :) Dabar tik phylo sulaukt telieka ir bus puiku

Anonimiškas rašė...

Mano brangiausias is Kinijos gryzes apie tuos koldunus tik ir kalbejo... Gal zinot kokiom proporcijom maisosi tas acto ir sojos padazas, nes galvoju, gal reiks pabandyti...

ktnl rašė...

Irma, jau yra puiku, nes toje pačioje Ozo Prismoje šalia wonton tešlos tyliai tūno užsaldyta ir phylo tešla:)

ktnl rašė...

Kalbant apie sojos-acto padažo proporcijas turiu prisipažinti, kad kolkas nepavyko atrasti nieko panašaus į Kinijoje ragautą. Internete proporcijos pačios įvairiausios - vienur daugiau acto nei sojos (1 prie 2), kitur atvirkščiai. Aš maišiau maždaug 1 prie 1 sojos padažą ir ryžių actą, buvo per "actuota". Kitąkart dėsiu truputį cukraus, gal dar skanu būtų įmaišyti kokio susmulkinto česnako ar imbiero, arba čili.